Praha

Designový nábytek Praha

Designový nábytek dokáže uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků, kteří si potrpí nejen na vysokou kvalitu produktů, ale i na jejich maximální estetické funkčnosti. Pokud si designovým nábytkem vybavíte svůj byt nebo dům, můžeme vám zaručit, že se stane celý váš interiér originálnější, luxusnější, ale zároveň pro vás pohodlnější. Vybírat si můžete z bohaté nabídky […]

Broušení podlah Praha

Broušení podlah se provádí, jestliže už dřevěné parkety neplní svou funkci, tak jak mají. Jestliže na podlaze najdete drobnější problémy jako nečistoty, menší dírky či škrábance, tak stačí parkety pouze jemně přebrousit a znovu nalakovat voskovým olejem či akrylátovým lakem. Někdy stačí vybroušení pouhého 1 mm dřeva a vaše podlaha bude vypadat jako nová. Jsou […]

Dřevěné podlahy Praha

Dřevěné podlahy patří mezi nejkvalitnější typy podlah. Přírodní vzhled, dlouhá životnost, snadná údržba, možnost renovace a přebarvení. To vše jsou výhody, díky kterým si lidé stále s oblibou nechávají pokládat ve svých domech a bytech dřevěnou podlahu. Vybírat si můžete z více druhů dřevěných podlah. Mezi nejkvalitnější, ale zároveň nejdražší patří podlaha z masivního dřeva.

Betonové ploty Praha

Betonové ploty jsou rychlou, univerzální a zároveň kvalitní variantou oplocení vašeho domu nebo objektu. Jejich životnost je snad nejdelší ze všech možných variant a to se o betonový plot nemusíte vůbec starat, jelikož je absolutně bezúdržbový. Mezi další výhody patří zvuková izolace nebo příjemné soukromí, jelikož vám do zahrady nikdo neuvidí. Betonové ploty se montují […]

Mytí oken Praha

Mytí oken patří ke každému úklidu domu či bytu. V dnešní době se k čištění oken stále častěji používají  moderní přístroje, díky kterým se rovněž snižuje pracnost a doba práce. Stále se však také okna umývají klasickými způsoby, kdy zcela postačí horká voda a vhodný mycí prostředek. Doporučuje se také například octová voda, která skvěle odmašťuje. Jelikož […]

Čištění podlah Praha

Čistění podlah je nezbytnou součástí celkové údržby vašeho bytu či domu. Vzhledem k tomu, že v dnešní době už nejsou v módě celoplošné koberce, tak také vzniká větší plocha k čištění. Než se do čištění podlah pustíte, tak je rozhodně nejdříve vysajte, čímž je zbavíte prachu. Potom se můžete pustit do čištění. Každý typ podlah má své […]

Starožitný nábytek Praha

Starožitný nábytek v podobě masivních komod, skříní, kuchyňských stolů či vyřezávaných doplňků se už neobjevují jen na zámcích a muzeích, ale i v rodinných domech a bytech. Starožitný nábytek, který jste třeba zdědili po prarodičích může být stále funkčním a užitečným kouskem ve vašem moderním interiéru. Pokud je nábytek například poškozený, tak se jej určitě vyplatí […]

Korkové podlahy Praha

Korek je vynikajícím přírodním materiálem pro zhotovení podlahových krytin, který nabízí četné výhody jako například odolnost, pružnost či izolaci tepelnou, tak i akustickou. Korkové podlahy můžete instalovat v celém domě. Ani v koupelně, kde je větší vlhkost, nehrozí, že by se korek jednoduše zničil. Nutností však je, aby po instalaci a poté alespoň jednou do […]

Kancelářský nábytek Praha

Možná si to neuvědomujete, ale kancelářský nábytek hrubě ovlivňuje nejen váš pracovní výkon, ale i vaše zdraví. Proto je velmi důležité především u nákupu kancelářského křesla a stolu vybírat opravdovou kvalitu. U křesla si musíte dát pozor na kvalitu opěrátka, základny, ale hlavně sedáku, který musí být ideálně tvarován a z pohodlného materiálu pro příjemné sezení. Pracovní stůl zase […]

Švadlena Praha

Švadlena se zabývá šitím a úpravou oblečení a oděvů. Švadleně se také může říkat dámská krejčová. Její práce je stříhání látek, které poté přišívá a vyrábí z nich daný oděv. Jako hlavní nástroje švadlena používá šicí stroj, nůžky, niti a jehly. V dnešní době si zákazníci u švadlen nejčastěji nechávají zhotovit společenské a originální oblečení v nejvyšší kvalitě.

Tapetáři Praha

Tapetáři provádí úpravu stěn pomocí tapet, které lepí na zdi za účelem jejich dekorace. Jejich práce však začíná už samotnou přípravou stěn a správným výběrem tapet. K tapetování používají tapetáři nejmodernější technologie, jelikož tapety se už nedělají pouze z papíru. Můžete si vybrat například velmi oblíbené vinylové či vliesové tapety.

Vložkování komínu Praha

Vložkování komínu je nejpoužívanější způsob rekonstrukce komínů před připojením spotřebiče na kouřovou cestu. Moderní spotřebiče na všechny druhy paliv kladou vysoké nároky na odtah spalin. Zejména nenasákavost, odolnost vůči vlhkosti a nízké teploty spalin hrají velkou roli při určování vhodného materiálu pro komínovou vložku. Záruky bezpečnosti a kvality instalovaných materiálů Vám zaručí vysoký a dlouhodobý […]

Topenáři Praha

Střech existuje mnoho druhů a také způsobů montáže. Je možné nechat si navrhnout konstrukci a pak střechu postavit svépomocí, oblíbená je ale hlavně takzvaná střecha na klíč, kdy se o kompletní stavbu postarají odborníci. Po úspěšné stavbě střechy ale práce nekončí. Je nutná pravidelná údržba a to zejména čištění krytiny. Přečtěte si více o střechách.

Střechy Praha

Střech existuje mnoho druhů a také způsobů montáže. Je možné nechat si navrhnout konstrukci a pak střechu postavit svépomocí, oblíbená je ale hlavně takzvaná střecha na klíč, kdy se o kompletní stavbu postarají odborníci. Po úspěšné stavbě střechy ale práce nekončí. Je nutná pravidelná údržba a to zejména čištění krytiny. Přečtěte si více o střechách.

Sádrokarton Praha

Panely z lisované sádrové hmoty instalované na zdi a na stropy se nazývají podle jejich materiálu sádrokarton. Desky mají obvykle izolační vlastnosti, je možné použít i protipožární sádrokarton. Montáž sádrokartonu můžete svěřit odborníkům, ale zvládne i ji normálně šikovný kutil. Přečtěte si více informací a podívejte se na video o montáži sádrokartonu.

Rekonstrukce koupelny Praha

Rekonstrukce koupelny bývá obvykle komplikovanější, protože je při ní potřeba respektovat převážně omezené prostorové možnosti, renovovat rozvody a ještě vybrat si mezi vanou a sprchovým koutem. Naši odborníci vám pomůžou vybrat ideální koupelnový nábytek, postarají se o realizaci rekonstrukce a třeba doporučí vanu kombinovanou se sprchovým koutem. Přečtete si více o rekonstrukci koupelny.

Rekonstrukce domu Praha

Rekonstrukce domu je často realizována po nákupu starší nemovitosti. I pokud se chystáte na přestavbu starého domu svépomocí, vyplatí se najmout odborníky alespoň kvůli návrhu projektu. Rekonstrukce domu se dá snadno rozdělit na několik fází, nemusíte si proto hledat náhradní bydlení. Přečtěte si více o rekonstrukci domu.

Rekonstrukce bytu Praha

Před rekonstrukcí bytu navštíví statik a další odborníci, kteří posoudí, do jak náročných úprav se můžete pustit. Architekt vypracuje funkční návrh a poté se řemeslníci pustí do práce. Kompletní rekonstrukce bytu je obvykle finančně i časově náročná, je proto třeba si najít náhradní bydlení. Přečtěte si více o rekonstrukci bytu.

Rekonstrukce bytového jádra Praha

Velmi žádaná a oblíbená úprava starého panelákového bytu je takzvaná rekonstrukce bytového jádra, které je často nutno přestavět kvůli zastarávajícím rozvodům. Její cena se odvozuje od velikosti a náročnosti přestavby a také od zvoleného typu materiálu. Přečtěte si více o rekonstrukci bytového jádra.

Rekonstrukce Praha

Rekonstrukce je přestavba současných budov nebo prostor. Může jít o kompletní rekonstrukci anebo jen částečnou přestavbu některých místností. Časté jsou také stavby a rekonstrukce podkroví domů na nové obytné prostory. Pokud se chystáte vybourávat stěny, statik by měl posoudit vliv na statiku objektu. Přečtěte si více o rekonstrukcích.

Pozemky Praha

Pozemků na prodej existuje obrovské množství druhů a jejich ceny se liší podle účelu použití pozemku, lokality, úrodnosti půdy u zemědělských pozemků nebo hodnoty dřeva v případě lesních pozemků. Pozemek můžete koupit buď zprostředkovaně anebo bez realitní kanceláře, záleží, zda chcete ušetřit, nebo chcete služby navíc, např. právní poradenství. Přečtěte si více o pozemcích.

PVC podlahy Praha

PVC dlouhodobě patří mezi nejprodávanější podlahovémateriály. PVC podlahy jsou levné a dostupné v mnoha dekorech, které napodobí dřevěné nebo korkové podlahy. Aplikují se lepidlem na PVC podlahy a díky velkému výběru šířek podlah není nutné materiál často vůbec řezat. Přečtěte si více o vlastnostech PVC podlah.

Plovoucí podlahy Praha

Plovoucí podlahy své jméno získaly od původu jejich pokládky, nášlapná vrstva se skládá ze spojených lamel a nemá žádné pevné spojení s podkladem. Jejich položení je proto rychlé a podlahu je možné rozmontovat a opět složit na jiném místě. Nejpopulárnějším materiálem je dřevo, popularitu nabývají i korkové a plastové, především vinylové plovoucí podlahy v mnoha dekorech. Přečtěte si více o plovoucích […]

Podlaháři Praha

Podlahář vám pomůže vybrat vhodnou podlahovou krytinu a postará se o odbornou pokládku. Mezi nejoblíběnější typy podlah patří PVC, vinyl a marmoleum, svým vzhledem zaujmou přírodní podlahy, masiv nebo třeba korkové podlahy.  Pokud hledáte mechanicky odolnou podlahu, zkuste laminátovou plovoucí podlahu. Přečtěte si více o profesi podlaháře.

Laminátové podlahy Praha

Laminátové podlahy jsou velmi oblíbené pro dekor k nerozeznání od pravého dřeva. Na rozdíl od PVC podlah na jejich povrchu uvidíte vystouplá léta a odlesky vosku jako na přírodním masivu. Vybrat si také můžete dekoty napodobující korek nebo kámen. Přečtěte si více o laminátových podlahách.

Podlahy Praha

Podlah existuje nepřeberné množství druhů a dekorů. Nejlevnější jsou plastové lepené PVC podlahy nebo pokládané vinylové podlahy, které velmi dobře napodobují přírodní materiály a snadno se čistí. Nejlepší vzhled a tepelně izolační vlastnosti nabízí dřevěné a korkové podlahy, ty však vyžadují větší péči. Přečtěte si více o druzích a vlastnostech podlah.

Ploty a oplocení Praha

Ploty a oplocení se hodí všude, kde potřebujete ohradit váš pozemek před nežádanými hosty nebo zabránit útěků domácích mazlíčků. Pletivové ploty jsou oblíbené pro svou nízkou cenu, hledáte-li pevnější plot, potom vás zaujmou dřevěné ploty. Plastové ploty vynikají odolností vůči povětrnostním vlivům,  největší ochranu ovšem poskytují ploty betonové. Přečtěte si více o druzích a doplňcích plotů a oplocení.

Dřevěná okna Praha

Přírodní vzhled a skvělé termoizolační vlastnosti dělají z dřevěných oken stále častěji volbu číslo jedna. Dřevěná okna si také dlouhé roky drží stejný tvar i barvu. Oproti plastovým oknům je potřeba o dřevěná okna pravidelně pečovat, nejedná se ovšem o nic složitého. Přečtěte si, pro jaké další vlastnosti jsou dřevěná okna tak populární.

Plastová okna Praha

Plastová okna jsou populární pro své izolační vlastnosti, snadnou údržbu a příznivou cenu. Hodí se kamkoliv, do obytných i dalších prostor a je možné objednat také atypická okna nestandardních rozměrů. Dodavatelská firma zařídí výrobu plastových oken, jejich dodání i odbornou montáž včetně seřízení. Přečtěte si více o plastových oknech.

Okna Praha

Okna jsou důležitá součást každé stavby, je proto důležité jejich výběr nepodcenit. Kvalitní okna by měla dobře izolovat, zabezpečit prostor, být snadno manipulovatelná a v neposlední řadě také hezká na pohled. Tyto kvality mají dřevěná, plastová i hliníková okna, každý materiál však má své silnější a slabší stránky. Přečtěte si více o různých typech oken.

Obklady Praha

Obklady a dlažby najdou své využití v interiéru i exteriéru, liší se však jejich vlastnosti. Na venkovní dlažbu kladeny větší nároky, je proto odolnější, mrazuvzdorná a často opatřena protiskluzovým povrchem. Interiérová dlažba nabízí více dekorů, současným trendem jsou třeba skleněné obklady ze skla s hliníkovým profilem. Přečtěte si více o obkladech.

Ratanový nábytek Praha

Proutěný nábytek z ratanu je klasický nábytek na terasu nebo zahradu. Poslední dobou se však jako moderní designový nábytek prosazuje v kavárnách a může dodat kouzlo i vašemu obývacímu pokoji. Ratan je dostupný v přírodní, hnědé a bílé variantě. Přečtěte si více o ratanovém nábytku.

Nábytek Praha

Chtěli byste stylový nábytek, který bude moderní a kvalitní? Toužíte po luxusním nábytku nebo chcete pouze český nábytek? Potom byste mohli mít zájem o nábytek na míru. Nábytek na zakázku vám také pomůže zařídit atypické prostory přesně podle vašich představ. Přečtěte si více o nábytku.

Kominíci Praha

Kominíci mají na starost především kontroly a čištění komínů, ale zkontrolují i bezpečnost kotle a plynových spotřebičů. Ze zákona je povinná alespoň jedna revize komínu ročně, kterou musí provést certifikovaný kominík. Přečtěte si více o práci kominíka.

Realitní makléř Praha

Realitní makléř vyhledává nemovitosti za účelem zprostředkování jejich prodeje nebo pronájmu. Vyplatí se zvážit nabídky několika různých makléřů, protože každý makléř má jiné osobní portfolio bytů a domů. Přečtěte si více o práci realitního makléře.

Hliníková okna Praha

Hliníková okna jsou oblíbená pro svou štíhlou konstrukci a elegantní vzhled. Skládají se z lehkého hliníkového profilu a vrstvy neměkčeného plastu, která zamezí odvodu tepla kovem, zároveň ale zachová jeho žáruvzdorné vlastnosti. Především pro svoji lehkost se hliník hodí také pro zasklení lodžií a balkonů. Přečtěte si více o výhodách hliníkových oken.

Garážová vrata Praha

Garážová vrata zajišťují bepečnost vaší garáže. Nejpopulárnějším druhem garážových vrat jsou sekční vrata, především sekční rolovací vrata. Mezi další druhy vrat patří posuvná vrata, garážová vrata s vestavěnými dveřmi a mechanicky ovládaná vrata. Přečtěte si podrobnosti o různých typech garážových vrat.

Bezpečnostní dveře Praha

Bezpečnostní dveře chrání byty, domy a další objekty před násilným vniknutím.  Nejlepší zabezpečení nabízejí kovové dveře díky mechanismu vnitřních čepů, které zajišťují celou dveřní plochu. Dřevěné bezpečnostní dveře jsou vhodné do interiéru na již chráněná místa. Přečtěte si více o bezpečnostních dveřích.

Dveře Praha

Jiné druhy dveří se používají jako bytové, jiné jako domovní, odlišné dveře se hodí do interiéru. Zatímco dřevěné dveře jsou doporučovány jen do chráněných prostor, výroba vchodových dveří je založena na kovovém jádru, které zajistí jistotu a bezpečí. Přečtěte si více o dveřích.

Bazény Praha

Podle umístění lze bazény rozdělit na vnitřní a venkovní, obvykle zahradní. Zahradní bazény mohou být kryté. Podle tvaru lze rozlišit kulaté a obdélníkové bazény. Obdélníkové bazény lépe využívají prostor a jsou vhodnější k plavání. Kulaté bazény jsou spíše dětské a rodinné, zejména známé nafukovací bazény. Přečtěte si více o bazénech.

Koupelny Praha

Moderní koupelny jsou dnes záležitostí funkce i designu. O jejich realizaci se postarají studia, která vám přípraví projekt a 3D návrh koupelny. Náročné klienty zaujme realizace koupelny na klíč, kdy se firma postará o všechny náležitosti od návrhu řešení po dodání a kompletní instalaci. Přečtěte si více o  koupelnách.

Malíři pokojů Praha

Malíři pokojů malují stěny a stropy, lakují a lepí tapety. Před samotným malováním poskytnou konzultaci a navrhnou technologii barvy, případně doporučí ochranné nátěry. Přečtěte si více o službách malířů pokojů.

Zahradní architekt Praha

Zahradní architekt navrhuje zahrady, parky a venkovní prostory. Vytvoří návrh zahrady, vypočítá náklady a dohlédne na realizaci projektu. Přečtěte si více o práci zahradního architekta.

Bytový architekt Praha

Bytový architekt vytváří návrh interiéru bytu. Zařídí vše od 3D modelu po řemeslníky a dodavatele nábytku. Přečtěte si více o službách bytového architekta.

Elektrikář Praha

Architekti Praha

Sháníte architekta v Praze?